• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

akordeon.pl

Wyniki przesłuchań XX  Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „SANOK 2018”

 

 

Podajemy wyniki konkursu przesłuchań jubileuszowych XX  Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych "Sanok 2018".

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biorącym udział w przesłuchaniach życząc kolejnych międzynarodowych sukcesów!

 

 

Kategoria I

soliści do 9 lat – urodzeni w roku 2009 i później – czas trwania programu do 8min.

 

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Miłosz Bachonko 24,00 I
Mateusz Kałamarz 22,13 II
Kacper Świtalski 22,13 II
Marcin Antosz 22,13 II
Adam Fedak 21,13 III
Krzysztof Kuchnia 21,00 III
Jakub Pyrcak 20,25 W
Kacper Sokół 20,25 W
Joachim Gałaś 20,00 W
Kazimierz Skrok-Wolski 18,88 nagroda dla najmłodszego uczestnika

 

 

 

Kategoria II

 soliści do 12 lat – urodzeni w roku 2006 i później – czas trwania programu do 10min.

Imię i nazwisko punktacja Nagroda
Krzysztof Paduch 24,38 I
Katarzyna Brzezińska 23,13 II
Bartłomiej Widełka 23,00 II
Witold Zyga 22,00 III
Michał Stochel 21,63 III
Miłosz Trzópek 21,63 III
Konstanty Sobula 21,50 III
Marian Hushta 21,50 III
Kacper Kosztyła 21,00 III
Żaneta Siwonia 20,75 W
Jakub Grabiec 20,75 W
Hubert Smutek 20,25 W
Wiktoria Maciak 20,25 W
Martin Šlegl 20,00 W
Marcin Kilon 19,88  
Jan Karol Fromm 19,75  
Dawid Siwiecki 19,50  
Wiktor Sobiecki 19,50  
Piotr Antosz 19,13  
Martyna Stankiewicz 19,00  
Maksymilian Gomułka 19,00  
Tymoteusz Kak 19,00  
Marcin Mitura 19,00  
Bartosz Dobroszek 18,88  
Julia Benewiat 18,25  
Julia Cybuch 18,25  
Antoni Kachel 18,25  
Milena Szul 18,00  
Jan Frąckiewicz 18,00  

 

 

Kategoria III

soliści do 15 lat – urodzeni w roku 2003 i później – czas trwania programu do 15min.

 

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Szymon Świerzewski 23,50 I
Kacper Wąs 23,00 I
Jaunius Čibiras 22,50 II
Jakub Kucia 22,50 II
Mateusz Tenerowicz 22,13 II
Mikołaj Wańkowicz 22,13 II
Filip Siwiecki 21,25 III
Dominik Dusza 21,13 III
Kacper Gańczarczyk 21,13 III
Ireneusz Gruszka 20,88 W
Wiktoria Kocyłowska 20,50 W
Eryk Legoń 20,38 W
Mikołaj Wybacz 20,38 W
Dominik Bałdyga 20,25 W
Maciej Zagajski 20,13 W
Kacper Ćwiek 20,00 W
Karolina Wdowiak 19,50  
Paweł Starczak 18,75  
Julia Strużyńska 18,25  
Kacper Szańca 17,63  

 

 Kategoria IV

soliści do 19 lat – urodzeni w roku 1999 i później – czas trwania programu do 18min.

 

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Krzysztof Polnik 25,00 Grand Prix
Natalia Kowalska 23,63 I
Jozef Piták 21,50 III
Piotr Litwiński 21,25 III
Michał Kałuża 20,63 W
Kacper Batycki 20,63 W
Krzysztof Madyda 20,50 W
Antoni Kwiatkowski 20,25 W
Michał Mazgaj 20,25 W
Adam Dudek 20,00 W
Kamila Piecha 19,75  
Maciej Ochwat 19,63  
Michał Zięba 19,25  
Aleksandra Zgoła 18,88  
Adrian Jagielak 18,25  
Tetiana Kolomiets 18,25  
Paweł Żurawski 17,75  
Arkadiusz Siedlarz 15,50  

 

 Kategoria V

soliści – uczniowie, studencii absolwenci do 24 lat - urodzeni w roku 1994 i później – czas trwania programu do 20 min.

 

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Dawid Rydz 23,50 I
Aleksander Stachowski 23,00 I
Martina Jembrišak 21,75 II
Erwin Grzelecki 21,63 II
Jakub Stefaniak 21,40 II
Przemysław Chałupka 21,00 III
Alina Dzięcioł 21,00 III
Pavel Tsyhaniuk 20,60 W
Sabina Aftyka 20,38 W
Lizaveta Keizerava 19,90  
Krzysztof Marek 19,70  
Kinga Brosławska-Zawadzka 19,70  
Jakub Gąsior 19,60  
Rafał Pałacki 18,88  
Marcin Waszczyk 18,63  
Michał Hang 17,80  
Girmantė Bubelytė 17,30  
Viktorija Nociūtė 16,90  
Kamil Pędziwiatr 15,80  

 

 Kategoria VI

zespoły kameralne akordeonowe lub z udziałem akordeonu (od duetu do orkiestry) – młodzież szkół podstawowych i średnich – czas trwania programu do 15min.

 

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Jaunius Čibiras, Judita Čibiraitė 22,30 I
Tarnowskie Trio Akordeonowe - Bartłomiej Sowa, Kornel Uriasz, Łukasz Skubisz 21,70 II
Art-duo - akordeon i klarnet - Bartłomiej Baranowski, Nikodem Kirsz 21,50 II
Duet akordeonowy - Kacper Kosztyła, Filip Siwiecki 21,10 III
Nonet - I skrzypce, II skrzypce, akordeon, altówka, wiolonczela, kontrabas, perkusja - Kaja Szach, Weronika Robak, Dominika Robak, Weronika Strzempa, Mateusz Piliszko, Łukasz Olechowski, Ewa Mierzwa, Karol Wiśniewski, Wiktor Zieliński 21,00 III
Duet - Jozef Piták, Marián Púčik 20,25 W
Duet: akordeon i fortepian - Marcin Mitura, Joanna Zielińska 19,70  
Kamtrio - Duet akordeonowy - Joanna Jamrozik, Mikołaj Wańkowicz 19,80  
Kwartet Akordeonowy - Andrzej Barć, Kacper Ćwiek, Jakub Kwieciński, Jakub Polak 19,40  
Kwintet Akordeonowy PSM I i II st. w Stalowej Woli - Paweł Żurawski, Mikołaj Wybacz, Stanisław Madej, Radosław Wołoszyn, Bartłomiej Taper 18,90  
Oktet Moderato z PSM I i II st i SSM II st. skrzypce - Natalia Gurgacz, wiolonczela - Marcelina Cecuła, flet - Sylwia Szuba, fagot - Kateryna Krawiec, lira korbowa - Filip Baracz, akordeon - Mateusz Rygiel, Dominik Niemczyk, fortepian - Jakub Jankiewicz 17,80  

 

 

Kategoria VII

kategoria rozrywkowa – akordeon solo i zespoły kameralne z udziałem akordeonu - bez limitu wieku – czas trwania programu do 15 min.

Imię i nazwisko Punktacja Nagroda
Marián Púčik 23,11 I
Kamila Piecha 22,11 II
Duet – Sabina Aftyka, Gabriela Ziniewicz 22,00 II
Krystian Gajda 19,44  
Paweł Drozd 18,22  
Filip Baracz 18,06  

 


Maksymilian Pelczarski

źródło: psmsanok.pl