• Wszystko o akordeonie

  • Wywiady

  • Relacje z koncertów

  • Recenzje płyt

  • Sprzęt

Polski Portal Akordeonowy

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

BERLIŃSKI KWARTET AKORDEONOWY

BERLINER AKKORDEON QUARTETT

 

Berliński Kwartet Akordeonowy "BAQ" powstał jesienią 2004 roku. W skład zespołu wchodzą cztery kobiety: Franziska Klimpel, Moegelin Kirsten, Silke Langealt i Anja Dolak. Poznały się na studiach w  Hochschule fur Musik "Hanns Eisler" w Berlinie. Repertuar zespołu stanowi różnorodna muzyka. Składa się na nią: klasyka, rozrywka, muzyka współczesna oryginalnie pisana na akordeon oraz aranżacje muzyki z całego świata.

Kwartet prezentuje swoje wykonania  w całej Europie. Występuje w salach koncertowych, kościołach, klubach oraz na wolnym powietrzu, m. in.: w Spreewald i Wörlitzer Park, ale także na większych imprezach, takich jak Poczdamska Noc lub Noc Muzeów. BAQ jest regularne zapraszany na festiwale takie jak: Elbhangfest & Dresden, festiwal folk, Festiwalu Europy Środkowej (Czechy) lub festiwal muzyczny Lüneburg Heath, w których mają okazje trafiać do szerokiego grona odbiorców.

W 2009 roku zespół nagrał płyte CD "BAQ- Berliner Akkordeon Quartett " na której znajdują się dzieła m. in.:  A. Piazzolli, Richarda Galliano, J. S. Bacha oraz muzyka autorska i tradycyjna. Od lata 2011roku BAQ gra w nieco zmienionym składzie: Franziska Klimpel, Sindy Huebener, Ning Xu i Anja Dolak.

 

alt

 


Tłumaczenie: Łukasz Mirek

Źródło: www.akkordeon.de

Zdjęcia: www.akkordeonquartett.de